czwartek, 10 kwietnia 2014

Liebster Award vol.2

Serdecznie dziękuję za już drugą nominację. Tym razem od AsiaAsiaJa. Dziękuję za docenienie mnie <3
Nie będę wam ponownie przynudzać opisem nagrody, bo jak ktoś chce to może zawsze spojrzeć do poprzedniego posta. Po za tym skoro Dylan z Jeff łamią zasady to czemu ich twórczyni ma tego nie zrobić?

Odpowiedzi na pytania: 

1. Jaki jest twój ulubiony gatunek muzyki? 

Każdego i żadnego za razem. Choć istnieją określenia jak rock, blues czy pop to dla mnie muzyka tworzy jedność. Wystarczy spojrzeć na te wszystkie odmiany czy podgatunki. Co nie oznacza, że lubię każdego wykonawcę, gdyż tak nie jest i jak każdy posiadam swoich faworytów w tej dziedzinie. Lecz jeśli mamy już dzielić muzykę to chyba rock, blues i krótka lista artystów pop'owych. 

2. Dlaczego piszesz? 

Nie potrafię ci udzielić dokładnej odpowiedzi na to pytanie, ale jak już wcześniej pisałam chciałam przelać na wirtualną kartkę wszystko co osobiście chciałam przeczytać. 

3. Grasz na jakimś instrumencie? 

Tak, na gitarze klasycznej, ale marzy mi się elektryczna (ewentualnie akustyczna)

4. Jakie jest Twoje wymarzone imię?

Hmmm...na pewno jakieś anglosaskie i nietypowe. Nie pogardziłabym również imieniem po jakieś znanej aktorce, ale wybrać w tym momencie nie potrafię. Hayley, Willow, Norah, Jeffrey (to jest męskie, ale w krajach anglosaskich może być również nadane kobiecie)...

5. Twoja ulubiona książka? 

Co do tego niema wątpliwości - "Władca Pierścieni: Dwie wieże" J.R.R Tolkien

6. Co robisz wieczorami po odrobieniu lekcji?

Czasem rozmawiam z przyjaciółmi, ale częściej oglądam jakiś film na DVD. To również zależy, o której skończę odrabiać lekcje, czasem nie mam nic zadane, choć tak jest rzadko. 

7. Twoja szczęśliwa liczba? 

Nie posiadam. Nawet nie jestem w stanie określić czy wierzę w szczęśliwe liczby czy nie, po prostu nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, kiedy ta jakaś liczba mogłaby się stać moją szczęśliwą, a jeśli kiedyś to nie potrafię wyczytać, o którą chodziło. Jednak jeżeli miałabym posiadać jakąś to pewnie 3 lub 5. 

8. Jaki jest według Ciebie ideał przyjaciela? 

W tym wypadku muszę zacytować Jim'a Morrison'a: "Przyjaciel to ktoś kto daje Ci pełną wolność do bycia sobą"

9. Twój ulubiony gatunek filmów? 

Tak samo jak z muzyką nie dzielę filmów na gatunki. Często mamy do czynienia z horrorem i romansem zarazem i w tym momencie gdzie mamy go przydzielić. Z tą różnicą, że w przypadku muzyki podałam umowne gatunki, tak tutaj nawet nie wiem co oglądam. Według filmwebu są to dramaty, lecz chyba każdy film to na swój sposób dramat odnosząc się do etymologii tego słowa. 

10. Ulubiony kwiat? 

Orchidea, już sama nazwa wspaniale brzmi, a sam kwiat dla mnie jest symbolem czegoś czego jeszcze nie odkryliśmy, ale ciągle do tego dążymy. Orchidee również są w pewnym odłamie kultury wietnamskiej strażnikami duszy i domów. Po za tym bardzo ładnie wyglądają. 

11. Jaki jest Twój największy talent? 

Nie ja powinnam na to pytanie odpowiadać, gdyż wymieniłabym chyba wszystkie możliwe. W tym celu poradziłam się przyjaciółki-blogerki i o to jaką odpowiedź dostałam:
"Wprawdzie nie słyszałam jak grasz na gitarze, więc może pisanie?" 
Inni moi przyjaciele twierdzą, że pomysłowość/kreatywność, ale czy można to uznać za talent? 

MOJE PYTANIA:
1. Jeśli mógłbyś/mogłabyś przenieść się w czasie jaki byłby to okres i dlaczego?
2. Co sprawia, że czujesz się szczęśliwy/a nieopisywalnie i niespodziewanie?
3. Czy masz jakieś motto życiowe, jeśli tak to jakie i dlaczego?
4. Gdybyś mógł/mogła porozmawiać ze swoim idolem kilka lat wcześniej co byś mu powiedział/ała?
5. Jaki masz dzwonek w telefonie? Dlaczego akurat ten?
6. Dlaczego akurat blog, a nie zapisy w notatkach, w Wordzie czy gdziekolwiek indziej?
7. Czego oczekujesz po szablonie na zamówienie?
8. Masz nieograniczone możliwości. Jak by wyglądał Twój dom? Opisz z zewnątrz i salon. 
9. Możesz zabrać ze sobą na bezludną wyspę oprócz niezbędnika do przetrwania tylko jedną płytę (z odtwarzaczem) z tylko jedną piosenką. Jaka by to była na chwilę obecną?
10. Jaki jest Twój ulubiony cytat filmowy i dlaczego? 
11. Wiosenny wieczór. Piszesz opowiadanie. Odrywasz wzrok od komputera i patrzysz się przez okno. Co sobie wyobrażasz? 


MOJE NOMINACJE:
1. http://b-u-n-t.blogspot.com
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11. 
Czuje się dokładnie jak Dylan z długiem, tylko ja z nominacjami. Naprawdę czytam niewiele blogów, a  wszystkim dałam poprzednim razem. Niektórzy jeszcze nie bawią się w nagradzanie i zwolnili miejsca w poprzednim poście. Jeżeli więc macie jakieś blogi godne uwagi to napiszcie, a ja poczytam i zależnie od mojego werdyktu wpiszę je do odpowiednich miejsc. 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Wiem, wiem, wiem... Ociągam się strasznie z nowym rozdziałem, ale czasu mam mało. Szczęśliwie wena już wróciła i zapowiada się, że weekend będzie również wolny. W takim razie możecie nastawiać się na nowego posta już niedługo. Miejmy nadzieje, że się nie przeliczymy. Jak to z mojego opowiadania wynika, gdy nie wiesz co zrobić ze swoim życiem, bo nie masz co czytać siedź w Vegas i pij whiskey. 

7 komentarzy:

 1. Dzięki za nominację, ale ja się w tego typu rzeczy nie bawię. Nie chce mi się i tyle.
  Odnośnie twojego komentarza na moim blogu: wszedłem tylko dlatego, żeby powiedzieć Ci, że żadnego z Twoich blogów nie zamierzam czytać. Dlaczego? Moim zdaniem przyszłaś jedynie po to, żeby się zareklamować. A od tego jest podstrona o nazwie "Spamownik", w której wyjaśniłem, jakie komentarze są uznawane przeze mnie za spam.
  Życzę miłego blogowania,
  A.J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okej niema sprawy. Weszłam na Twojego w poszukiwaniu dobrych opek do nominacji, ale znalazłam w tym wszystkim okazję do reklamy, ale doskonale rozumiem Twoją postawę i również życzę miłego blogowania!

   Usuń
  2. Nie no, nie mam nic przeciwko reklamowaniu, ale proszę Cię, mogłaś zrobić to w odpowiednim do tego miejscu, czyli "Spamowniku". ; )

   Usuń
  3. Muszę się przyznać, że myślałam, że jak napiszę to przy okazji nominacji to mi to ujdzie na sucho. Ale nie kontynuujmy już tego tematu ;)

   Usuń
 2. Nie mogę się już doczekać nowego rozdziału! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi. Jak zapewniałam powinno się coś pojawić w ten weekend. Sama na to liczę, ale istnieją czynniki niezależne ode mnie i mogę nie zdążyć.

   Usuń
  2. Rozumiem :) Znam te czynniki ^^

   Usuń